Moim sukcesem jest to, że mogę wykonywać zawód, który mimo upływu lat – niezmiennie mnie ciekawi. Osoby, z którymi pracuję wnoszą na sesje swoje niepowtarzalne historie, narracje, na których się opieramy poszukując źródła problemu, przyczyny cierpienia. W swojej praktyce przyjmuję założenie, że to pacjent jest ekspertem od samego siebie, a moim zadaniem jest pomóc mu odnaleźć adekwatne dla niego rozwiązania.
Jestem psychoterapeutką poznawczo-behawioralną (numer certyfikatu 1019) w swojej pracy korzystam także z terapii schematów, elementów terapii ACT oraz technik gestaltu. Wcześniej ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim.
Zaczynałam od pracy z dziećmi i młodzieżą, moim zadaniem najbardziej wymagającej zaangażowania formy terapii. Pozwoliło mi to poczuć i zrozumieć funkcjonowanie dziecięcego świata, potrzeby dzieci i nastolatków ich funkcjonowanie w systemach rodzinnych. Obecnie pomaga mi to w terapii dorosłych, kiedy pochylamy się nad okresem dzieciństwa oraz jego wpływem na późniejsze życie.
Pracuję z osobami dorosłymi jak również z dziećmi i młodzieżą. Od lat przyjmuję także w strukturach NFZ. Poddaję swoją pracę regularnej superwizji – obecnie 2 razy w miesiącu.
Osobnym obszarem jest dla mnie pisanie na tematy psychologiczne i popularyzowanie wiedzy – współpracuję z czasopismem Charaktery i Małe Charaktery jak również z czasopismem branżowym Psychologia w Praktyce. Jestem autorką książki: Moje dziecko się boi. Jak mogę mu pomóc?
Absolwent psychologii na UAM. Ukończył podyplomowe studia z psychotraumatologii oraz psychologii sądowej. Odbył 2-fazowe szkolenie z Brainspottingu. Obecnie w trakcie szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Pracuje z nastolatkami od 13 r.ż. oraz osobami dorosłymi. Doświadczenie zdobywał w centrach zdrowia psychicznego pracując w ramach NFZ, poznańskim TKOPD oraz współpracując z prywatnymi gabinetami. W swojej pracy korzysta z różnych narzędzi diagnostycznych, wnikliwie analizuje historię i dostarczoną dokumentację pacjenta, patrząc na niego holistycznie. Postawienie dobrej diagnozy traktuje jako klucz do dobrej terapii. Specjalizuje się zwłaszcza w obszarach dotyczących zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, przewlekłego stresu, napadów paniki, fobii społecznej, trudności typowych dla okresu adolescencji (buntowanie się, pogorszenie relacji z opiekunami, poszukiwanie swojego miejsca na świecie czy zawodu), pracy z traumą. Przyjazny wszelkim grupom mniejszościowym.
Umów wizytę
Do Pana Piotra rezerwacja terminów wyłącznie telefonicznie + 48 665 341 500
Jestem psychoterapeutą, psychologiem, mediatorem. Pracuję z osobami dorosłymi, towarzyszę w pojawiających się trudnościach, kryzysach jak i długoterminowym procesie realizacji założonych wspólnie celów. Kierując się otwartością, szacunkiem i empatią, próbuję poznać i zrozumieć zarówno świat wewnętrzny, jak i otaczającą rzeczywistość każdej osoby jaką spotykam w swoim gabinecie po to, aby zaproponować indywidualną ścieżkę wsparcia. Moment, w którym zastanawiasz się nad skorzystaniem z pomocy to, z mojego doświadczenia właśnie ten moment, w którym warto to zrobić. Ukończyłam magisterskie studia psychologiczne o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu oraz studia podyplomowe z zakresu Mediacji na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie jestem w trakcie realizowania czteroletniego Całościowego Kursu Psychoterapii, organizowanego przez Wrocławską Fundację Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii, w nurcie wielomodalnościowym, obejmującym różne podejścia psychoterapeutyczne. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach. Swoją pracę poddaje stałej superwizji u certyfikowanych superwizorów. Doświadczenie zawodowe zdobywałam na praktykach w Centrum Terapii Nerwic w Mosznej, Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu oraz w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. W ostatnich latach pracowałam jako psycholog w 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu i Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla osób doznających przemocy domowej w Opolu. Obecnie pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Psychologicznej oraz Poradni Leczenia Środowiskowego w Centrum Terapii i Psychoedukacji w Opolu. Od lipca zapraszam do współpracy w Centrum Psychoterapii i Rozwoju w Komornikach oraz w prywatnym gabinecie online.
Pewnie zastanawiasz się czy dobrze trafiłeś/aś i czujesz się trochę zagubiony/a w specjalistycznych opisach i słownictwie psychologów. Mamy tendencję do używania trudnych słów i chcemy brzmieć mądrze - jak na profesjonalistów przystało ;) Jednak dziwne słowa i skomplikowane opisy służą jednemu - chcemy wzbudzić Twoje zaufanie i zachęcić Cię do wyboru specjalisty najlepszego dla Ciebie, takiego, który pomoże Ci rozwiązać Twoje problemy.
Jestem tutaj z tego samego powodu. Oferuję Ci pracę opartą przede wszystkim o relację pomiędzy mną, a Tobą - moim Pacjentem/Pacjentką. Badania udowadniają, że to czynnik, który leczy najbardziej, niezależnie od nurtu terapeutycznego (czyli sposobu rozumienia zaburzeń psychicznych), w którym dana osoba pracuje. Każdą osobę trafiającą do mnie traktuję indywidualnie i partnersko. Jestem ciekawa Twojej historii opowiedzianej z Twej niepowtarzalnej perspektywy i już nie mogę się doczekać, aby stanąć z Tobą ramię w ramię i pomóc Ci w lepszym zrozumieniu siebie i rozwiązaniu Twoich trudności. Pracuję w nurcie integracyjnym - czyli posiadam wiedzę i umiejętności specyficzne dla różnych nurtów i łączę je w jedyną w swoim rodzaju mieszankę tak, aby dopasować oddziaływania do indywidualnych potrzeb każdego z moich pacjentów.
Obszary mojej pracy:
- Zaburzenia lękowe
- Zaburzenia nastroju
- Problemy w relacjach
- Zaburzenia adaptacyjne
- Obniżona samoocena
- Psychoedukacja
- Trudne sytuacje życiowe, kryzysy
Ukończyłam jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i jestem w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii w nurcie integracyjnym we Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii. Doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, podczas pracy w Centrum Zdrowia Psychicznego i podczas licznych staży np. na oddziale dziennym dla młodych dorosłych, na oddziale zamkniętym afektywnym i towarzysząc lekarzowi psychiatrze podczas pracy w gabinecie. Mam doświadczenie w prowadzeniu wsparcia indywidualnie, prowadziłam też dwie grupy neurorehabilitacyjne oraz kilka grup psychoedukacyjnych. Odbyłam wiele szkoleń i kursów, przeczytałam masę książek i przesłucham wielu mądrych wykładów i podcastów, aby podnieść moje kompetencje i kwalifikacje zawodowe i cały czas kształcę się dalej oraz poddaję swoją pracę regularnej superwizji i interwizji. Lubię to, co robię i chcę wykonywać moją pracę najlepiej jak potrafię, bo wierzę, że terapia naprawdę pomaga. Wiem co mówię, bo sama przez prawie 2 lata korzystałam z pomocy psychologa, więc wiem jak to jest siedzieć po drugiej stronie ;)
Jeśli więc zmagasz się z lękiem, trudnymi emocjami, smutkiem, przygnębieniem, natręctwami, cierpisz na depresję, przeżywasz kryzys w związku lub masz problemy ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie partnera/partnerki, masz problemy w komunikacji, potrzebujesz psychoedukacji, przeżywasz stres, chcesz popracować nad swoimi emocjami, lepiej zrozumieć siebie, jesteś osobą LGBTQ+ i zastanawiasz się nad swoją orientacją seksualną lub coming outem - zapraszam Cię na sesję. Wspólnie przyjrzymy się Twoim problemom i poszukamy satysfakcjonującego Cię rozwiązania.
Umów wizytę
Do Pani Magdaleny rezerwacja terminów wyłącznie telefonicznie + 48 665 341 500
Jestem psycholożką o specjalności klinicznej. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu psychosomatyki i somatopsychologii, które pomogły mi lepiej zrozumieć relacje między ciałem a umysłem oraz ich wpływem na codzienne funkcjonowanie.
W pracy kieruję się podejściem holistycznym — staram się uwzględniać nie tylko aspekty psychiczne, ale także fizyczne oraz środowiskowe, które kształtują doświadczenia i samopoczucie danej osoby. Szczególnie ważne jest dla mnie tworzenie bezpiecznej i uważnej przestrzeni, w której dzieci, jak i dorośli mogą swobodnie wyrażać myśli, emocje i potrzeby. Moją misją jest udzielanie wsparcia w rozwoju emocjonalnym, towarzyszenie w radzeniu sobie z trudnościami, a także nadawanie nowego znaczenia doświadczeniom, które często stają się punktem wyjścia do zmiany i rozwoju. Wierzę, że każda sytuacja — nawet ta najtrudniejsza — może być początkiem pozytywnej transformacji.
Zdobyłam tytuł magistra psychologii na Uniwersytecie SWPS (specjalność - psychologia kliniczna). Ukończyłam również kurs Interwencji Kryzysowej w Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu. Nieustannie rozwijam swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach.
Doświadczenie zdobywałam poprzez praktyki w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie chorych “Dziekanka” w Gnieźnie, w szpitalu HCP oraz poradni zdrowia psychicznego.
W pracy psychologicznej szczególnie ważna jest dla mnie relacja oparta na zaufaniu, zrozumieniu i szacunku. Pracuję z młodzieżą od 16 roku życia oraz dorosłymi. Do każdej osoby podchodzę w sposób indywidualny dostosowując swoje metody do potrzeb klienta. Uważam, że dzięki słuchaniu, akceptacji, zrozumieniu, wykorzystaniu najnowszej wiedzy psychologicznej można zbudować dobrą relację terapeutyczną. Głównym nurtem na którym się opieram jest Gestalt, jednakże wykorzystuje techniki z innych nurtów tj. CBT, ACT. Łącze diagnozę, psychoedukację i rozwój umiejętności; tak aby wspierać zarówno w kryzysach jak i w procesie zmiany samopoznania. W mojej praktyce stosuję się do zasad kodeksu etycznego psychologa.
Umów wizytę lub skontaktuj się z nami telefonicznie.